Innovatielab Scheiden en dan

donderdag 6 juni 2019

Innovatielab Scheiden en dan

Als ouders besluiten te scheiden of uit elkaar te gaan, dan heeft de gemeente een zogenoemde ‘zorgplicht'. Dit betekent dat wij er als gemeente voor moeten zorgen dat kinderen en (ex)-partnerswaar nodig de juiste ondersteuning, begeleiding of hulp krijgen. Dit om een scheiding (of een relatiebreuk) zo soepel als mogelijk te laten verlopen en mogelijke nadelige gevolgen te voorkomen of zo klein mogelijk te houden. Gemeente Hilvarenbeek verkent de komende tijd wat behoeften van gescheiden of scheidende ouders zijn. En of we als gemeente op dit moment de juiste ondersteuning hebben georganiseerd.


Event details

 

Daarom zijn wij op zoek naar persoonlijke ervaringen met scheiden. Helpt u ons de hulp bij scheiden verder te verbeteren?Het ministerie van VWS wil dat in iedere gemeente voor deze ondersteuning een scheidingsloket wordt ingericht. Met een scheidingsloket wordt in dit geval bedoeld: een goede en toegankelijke plek van waaruit die ondersteuning wordt georganiseerd die kinderen, jongeren én ouders nodig (kunnen) hebben. Wij zoeken ervaringsdeskundigen die met ons mee te denken hoe zo’n scheidingsloket er in onze gemeente uit moet zien. Wat werkte er voor u goed? Wat niet? En wat zijn uw wensen en behoeften, en uw ideeën en ervaringen? Op donderdag 6 juni 2019 van 17.30 tot 21.00 uur organiseren wij een Innovatielab voor gescheiden ouders of ouders in scheiding (inclusief een hapje eten). Tijdens deze bijeenkomst ontdekken wij samen met u welke ondersteuning we in onze gemeente zouden moeten bieden. We verkennen, verdiepen en ontdekken wat oplossingen zijn die écht werken. Dit doen wij op een energieke en positieve manier. Gaat u ook mee aan de slag?

 

Tijd & Locatie

© Copyright 2017 Innovatienetwerk Jeugd
Alle rechten voorbehouden